ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
У ВСП «Полтавський фаховий коледж НУХТ» циклова комісія спеціальності «Харчові технології» здійснює професійну підготовку фахівців за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» зі спеціальності 181 «Харчові технології» за трьома освітньо-професійними програмами:
- «Виробництво харчової продукції»,
- «Зберігання, консервування та переробка м’яса»,
- «Зберігання, консервування та переробка молока».
Циклова комісія спеціальності «Харчові технології» сьогодні – це міцний сплав досвідченості та мудрості з молодим ентузіазмом. Це колектив однодумців, об'єднаних спільним прагненням – підготувати незалежній Україні висококваліфікованих фахівців для роботи в закладах ресторанного господарства та на підприємствах м’ясопереробної й молокопереробної галузей харчової промисловості.
Головна мета роботи циклової комісії − впровадження новітніх, високоефективних методів навчання, що забезпечують єдність теоретичної та практичної підготовки для формування конкурентоздатного фахівця на ринку праці. Викладачі циклової комісії постійно працюють над підвищенням рівня науково-методичного забезпечення навчальних дисциплін, стимулюють студентів до самостійної роботи та активізують їх пізнавальну діяльність.
Основні завдання викладачів циклової комісії:
1) вдосконалення освітнього процесу шляхом використання перспективних форм і методів підготовки фахових молодших бакалаврів на рівні сучасних вимог підприємців-роботодавців;
2) розвивати творчу активність та зацікавленість студентів під час вивчення дисциплін циклу професійної підготовки;
3) виховувати у здобувачів освіти дисциплінованість, організаційні навички та відповідальне ставлення до виконання фахових обов’язків.
Викладачі циклової комісії разом з адміністрацією коледжу постійно адаптують навчальний процес до вимог сьогодення в освіті та на виробництві: вдосконалюють навчальні плани, урізноманітнюють форми викладання навчальних дисциплін, зміцнюють матеріально-технічну базу спеціальності.
Вагомою часткою навчально-методичної роботи викладачів циклової комісії є підготовка електронних навчально-методичних матеріалів з фахових дисциплін, які використовуються для дистанційних курсів у віртуальному навчальному середовищі MOODLE.
У складі циклової комісії працюють викладачі, які мають високий рівень теоретичної підготовки та багатий практичний досвід роботи. Щороку викладачі комісії проходять курси підвищення кваліфікації. Два викладача комісії в якості другої вищої освіти мають освітній ступінь «Магістр», а один викладач має науковий ступінь кандидата педагогічних наук.
У коледжі створені сприятливі умови для здобуття фахової освіти, щоб студенти-технологи у повному обсязі мали змогу розкрити свій творчий потенціал і реалізувати набуті знання та уміння. Теоретична підготовка студентів поєднується з набуттям практичних навичок під час виробничої практики на провідних переробних підприємствах і у закладах ресторанного господарства.
Для проведення лабораторних занять з фахових дисциплін у коледжі створені спеціалізовані лабораторії, де студенти під керівництвом викладачів коледжу опановують та вдосконалюють навички виготовлення молочних, м’ясних продуктів та ресторанних страв у наближених до виробництва умовах. Поширена практика майстер-класів, які проводять визнані фахівці у галузях виробництва м’ясної, молочної й ресторанної продукції. Така практична підготовка дає змогу студентам закріпити теоретичні знання та компетенції, здобуті у коледжі, а також допомагає подолати психологічний бар'єр входження у трудовий колектив, дає змогу почуватися в ньому невимушено, без остраху.
Викладачі циклової комісії значну увагу приділяють виховній складовій навчання здобувачів освіти у коледжі. Найвизначніші виховні заходи проводяться під час тижня циклової комісії: святкові концерти до Дня студента, конкурси «Кращий технолог», кулінарні конкурси, майстер-класи, виставки-презентації, дегустації, вікторини, випуск стінгазет професійної спрямованості, інтерактивні лекції, зустрічі з випускниками коледжу, виготовлення і збір харчової продукції для бійців АТО тощо.
Важливий напрямок роботи викладачів циклової комісії займає кураторство, під час якого викладачі-наставники академічних груп проводять бесіди, обговорення, зустрічі з питань навчання, поведінки, безпеки життєдіяльності, внутрішньої та зовнішньої політики держави, організовують відвідування театру і кінотеатрів Полтави, екскурсії по історичних місцях та у музеї Полтавщини.
Викладачі циклової комісії активно проводять гурткову роботу, спрямовану на розвиток і удосконалення знань, умінь, навичок і фахової майстерності студентів коледжу.
У рамках ознайомлювальної практики для студентів-технологів викладачами циклової комісії організовуються екскурсії на провідні переробні підприємства Полтавської області та у заклади ресторанного господарства м. Полтава. Такі екскурсії дають здобувачам освіти цінну можливість ознайомитися з виробничими процесами, почути коментарі провідних фахівців, поставити їм питання і почути кваліфіковану відповідь.
Остаточним оцінюванням набутих фахових знань студентів-технологів є кваліфікаційний іспит. За результатами державної атестації студентів визначається відповідність рівня їх освітньо-кваліфікаційної підготовки вимогам освітньо-професійної програми.
Дипломовані фахові молодші бакалаври-технологи після закінчення коледжу мають високий освітньо-професійний ступінь підготовки, успішно будують свою кар’єру і ефективно працюють у закладах ресторанного господарства, підприємствах переробної промисловості, галузевих організаціях різних видів діяльності й форм власності.
Вагома кількість випускників-технологів коледжу набуває вищу освіту за спеціальністю «Харчові технології» на базі Полтавської філії НУХТ.