Фотогалерея
Віртуальна екскурсія
Відеогалерея
Газета
Історія коледжу
20 грудня 1929 року була прийнята Постанова „Про заходи по вирішенню м’ясної проблеми”, в якій зазначалося про невідкладну необхідність створення м’ясної індустрії, яка б будувалася на найновіших досягненнях світової техніки. У Постанові передбачалося розгортання підготовки спеціалістів вищої і середньої кваліфікації. Зростання і вдосконалення технічної бази м’ясної промисловості обумовили необхідність підготовки великої кількості спеціалістів.
У зв’язку з цим у травні 1930 року був заснований у Полтаві технікум харчової промисловості. Виник він в результаті розукрупнення Полтавського індустріального технікуму, на базі якого було виділено ще два технікуми: дорожній і електромеханічний.
Першим директором технікуму харчової промисловості був Храковський І.І. (з 25.05.1930 по 05.10.1930)
Але не довго існував технікум харчової промисловості. 5 жовтня 1930 року на підставі Постанови „Укрм’ясо” про організацію у Полтаві навчального комбінату до складу якого увійшли інститут м’ясної промисловості, технікум харчової промисловості, ФЗУ, робфак і підготовчі курси. В цей час технікум мав такі відділення: механічне, технологічне і зоохімічне. У зв’язку з цим перейменований у Полтавський хіміко-технологічний технікум м’ясної промисловості. Директором був Ткаченко І.І. (з 1930 по 1933 р.). У складі технікуму було 10 навчальних груп, заняття проводилися у новому невеликому приміщенні по вул. Луначарського, 2. Керівництво технікумом здійснювалося з боку учбового комбінату. До 1933 року матеріальна база технікуму була спільна з учкомбінатом.
27 березня 1933 року технікуму передано 7 навчальних груп учнів ліквідованого Київського технікуму м’ясної промисловості, а в кінці 1933 року прибули учні Оршанського і Саратовського технікумів у зв’язку з ліквідацією цих закладів.
1933 рік став роком посиленого зростання контингенту учнів, що засвідчують такі дані:
1931 рік – 254 чол; 1932 рік – 321 чол;1933 рік – 390 чол; 1934 рік – 318 чол.
Постало питання виділити технікум з учбового комбінату в самостійну навчальну одиницю, що і було зроблено 1 жовтня 1933 року. Був призначений новий директор Ляпін Н.О.
Викладацький склад технікуму на 1 січня 1933 року складав 30 осіб, з них – штатних 7 осіб, сумісників – 23 особи.
27 серпня 1935 року Полтавському технологічному технікуму м'ясної промисловості було передано приміщення по вул. Пушкіна 56, частину навчально-матеріальної бази, інвентар, бібліотеку інституту м'ясної промисловості у зв'язку з його переведенням до іншого міста.
У лютому 1938 року на базі Полтавського технологічного технікуму м’ясної промисловості і Полтавського тепломеханічного технікуму харчової промисловості був організований Полтавський механіко-технологічний технікум м’ясної промисловості. Директором був призначений Муковоз П.С.
На 1 вересня 1940 року у технікумі було 4 відділення: технологічне, механічне, бухгалтерське і тепломеханічне. Загальна кількість учнів – 690 осіб. Колектив викладачів складався з 42 осіб.
На 1 червня 1941 р. Полтавський технікум м’ясної промисловості мав 13 навчальних кабінетів і три відділення: технологічне, механічне, бухгалтерське.
У кінці серпня 1941 року Полтавський технікум м’ясної промисловості був евакуйований на Північний Кавказ в ст. Вознесенську Краснодарського краю (120 студентів і 14 викладачів). У станиці Вознесенській технікум перебував один навчальний рік (1941-1942р.р.) в одному навчальному корпусі з Вознесенським технікумом молочної промисловості.
У серпні 1942 року Полтавський технікум м’ясної промисловості був евакуйований зі станиці Вознесенської в м. Семипалатинськ , де він продовжував свою діяльність з Семипалатинським технікумом м’ясної промисловості. Директором технікуму був Улашкевич В.І. У вересні 1943 року під час відступу фашисти спалили у м.Полтавві навчальний корпус технікуму, будинок для викладачів, їдальню. Майно технікуму було пограбоване і знищене.
15 січня 1944 року дозволено поновити діяльність Полтавського технікуму м’ясної промисловості. На всі курси було прийнято і поновлено 336 учнів, штат викладачів становив 31 особу. Директором технікуму був Комишенко П.Г.
У 1945 році у технікумі було відкрито будівельне відділення.
Завдяки самовідданій праці всього колективу технікуму у 1951 році було повністю завершено будівництво навчального корпусу, а на початку 1956 року закінчено будівництво нового гуртожитку на 450 місць.
У 1952 році за клопотанням колективу заводу „М’ясомолмаш” відкрито вечірнє відділення (механічне відділення без відриву від виробництва). Цього ж року було відкрито заочне відділення за спеціальністю „Технологія м’ясних і птахопродуктів”. У 1958 році було ліквідовано бухгалтерське відділення, а у 1960 році – будівельне. У 1958 році до технікуму був переданий вечірній технікум Полтавського турбомеханічного заводу і відкрита спеціальність „Обробка металів різанням”.
У 1966 році в технікумі було знову відкрито бухгалтерське відділення з денною формою навчання, а в 1967 році – заочне відділення.
У 1967 році організовано нове відділення за спеціальністю „Експлуатація автоматичних обладнань в харчовій промисловості”.
З 1968/1969 навчального року при технікумі функціонували курси підвищення кваліфікації керівних та інженерно-технічних працівників м’ясної промисловості, на яких навчалося більше 2300 чоловік.
У 1969/1970 навчальному році технікум мав денне, вечірнє і заочне відділення. Контингент учнів на цих відділеннях складав 1974 особи. Директором технікуму був Гагаєв О.Н. (з 1965 по 1973 рік).
З 1973р. до 1989 р. Полтавський технікум м’ясної промисловості очолював Домненко Л. М. У той час була значно зміцнена матеріально – технічна база технікуму. Створено лабораторію „Технохімічний контроль” з найновішим обладнанням та лабораторію хімії, а всього працювало 23 обладнаних кабінети і лабораторії. З метою покращання побутових умов студентів було збудовано два гуртожитки на 480 і 360 місць. На базі технологічного і механічного відділень було відкрито групи спеціалізації по виробництву клею і желатину. Підготовлені спеціалісти направлялися на Могилівський та Лисичанський желатинові заводи, Лубенський та Стрийський м’ясокомбінати.
Полтавському технікуму м’ясної промисловості було доручено підготувати кадри для нового виробництва штучної оболонки для ковбас (білкозину).
З цієї метою група, випускників технікуму проходила спеціалізацію у Чехословаччині на заводах Кутизину.
З 1989 року технікум очолював Піпенко В.Д., Заслужений працівник освіти України.
У 2001 році на базі технікуму відкрито навчально-консультаційний центр Національного університету харчових технологій (НУХТ), як відокремлений структурний підрозділ НУХТ. Це дає можливість випускникам технікуму здобути вищу освіту за скороченим терміном навчання.
2 грудня 2004 року Полтавський технікум харчових технологій став одним із структурних підрозділів Національного університету харчових технологій.
НУХТ – вищий навчальний заклад ІV рівня акредитації, що здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів: від молодшого спеціаліста до магістра з 30 спеціальностей та 28 спеціалізацій для харчової, м’ясо-молочної, фармацевтичної та інших галузей промисловості. Серед факультетів заочної форми навчання – Полтавський заочний факультет НУХТ, зараз це Полтавська філія Національного університету харчових технологій.
З 2007 року керівництво технікумом здійснює Палаш А.А., кандидат технічних наук.
Рішенням Вченої ради Національного університету харчових технологій від 03 листопада 2015 року Полтавський технікум харчових технологій Національного університету харчових технологій перейменовано у Полтавський коледж харчових технологій Національного університету харчових технологій.
12 травня 2020 року через реформування освіти в Україні коледж змінив свою назву на Відокремлений структурний підрозділ "Полтавський фаховий коледж Національного університету харчових технологій". Нині заклад освіти здійснює підготовку фахівців за п'ятьма спеціальностями:
181 Харчові технології (за трьома освітньо-професійними програмами : «Зберігання, консервування та переробка молока»,«Зберігання, консервування та переробка м’яса»,«Виробництво харчової продукції»);
151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології;142 Енергетичне машинобудування"; 133 Галузеве машинобудування; 123 Комп'ютерна інженерія.
Коледж має бібліотеку, їдальню, спортивну, тренажерну та актову зали, гуртожиток, музей історії коледжу, комп’ютерні лабораторії, спеціалізовані лабораторії з виробництва м'ясних продуктів, з виробництва молочних продуктів, з виробництва харчових продуктів, навчально-лабораторні корпуси та виробничі майстерні.
Характерною ознакою коледжу є динамічний розвиток і розширення сфер діяльності.