Воїн Духу, який творить нові смисли національного буття
З іменем Тараса Шевченка сьогодні ідентифікуються українськість, українство, Україна.
12 березня 2024 року на базі ВСП «Стрийський фаховий коледж ЛНУП» відбулася Міжрегіональна науково-практична конференція «На сторожі вічності - Шевченкове слово», присвячена 210-річниці від дня народження Кобзаря.
Науково-практична студентська конференція відбулася у дистанційному форматі на онлайн-платформі Zoom. Непрості виклики сьогодення (постійні повітряні тривоги цього дня) не завадили налагодженню конструктивного діалогу та плідному обміну власними напрацюваннями між здобувачами освіти з різних куточків України: Сумщини, Чернігівщини, Полтавщини, Харківщини, Львівщини, Івано-Франківщини тощо.
ВСП «Полтавський фаховий коледж НУХТ» на цьому заході представляла здобувачка освіти першого курсу спеціальності 181 Харчові технології Єлизавета МАСЛО, яка виступила з доповіддю на тему «Їжа у житті та творчості Тараса Шевченка», науковий керівник і натхненниця студентського дослідження - кандидатка педагогічних наук Валентина ІСАКОВА.
За словами доповідачки, тема цього дослідження обрана невипадково (близька фахово) і спрямована на глибше розкриття багатогранного «я» видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, громадського діяча Тараса Шевченка. Твори українського генія потрібно й надалі читати, переосмислювати, вчитися розуміти, відкинувши стереотипне сприйняття, нав’язане насильно. «Ми шукали цікаву ідею, як показати Шевченка з іншого ракурсу, дослідивши його гастрономічні смаки, уподобання меню, проаналізували період перебування Тараса в Полтаві, де він зробив декілька малюнків Хрестовоздвиженського монастиря, а також садиби І.П. Котляревського», - зазначила у виступі Єлизавета Масло.
Шевченкове слово живе. У ці непрості дні, місяці й воєнні роки воно як ніколи актуальне, оскільки підіймає бойовий дух нації: «Встане Україна, І розвіє тьму неволі, Світ правди засвітить!»